هفته ای که گذشت ...                                                                                                                                                                                                                                                                                                       
 هفته سي و هشتم سال 97( 17 تا 23 آذر 97) نيز سپري شد. يکي از مهمترين رويدادهاي اين هفته تاکيد رييس جمهور، در ديدار با وزير راه و شهرسازي، بر ضرورت توسعه حمل و نقل هوايي و فرودگاه‎هاي شهرهاي بزرگ بود.

به گزارش روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری ایران، گزیده‎ای از مهمترین اخبار این هفته را می‎خوانید.

نيازمند فرودگاههاي مجهز در شهرهاي بزرگ هستيم/ 80 درصد پروازها از 10 فرودگاه انجام ميشود

رئيس جمهور گفت: امروز نيازمند فرودگاه‌هاي مجهز مخصوصاً در شهرهاي بزرگ از جمله تهران هستيم و اين مي‌تواند توسعه حمل و نقل منطقه‌اي و جهاني داشته باشد. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار با وزیر، معاونان و مدیران وزارت راه و شهرسازی توجه به حمل و نقل هوایی را مورد تأکید قرار داد و گفت: امروز۸۰ درصد از پروازها، عمدتاً از ۱۰ فرودگاه بزرگ کشورمان انجام می‌شود و فرودگاه‌هایی که در شهرهای مختلف ساخته شده و هفته‌ای یکی دو پرواز دارند، عمدتاً براساس اولویت‌های اجتماعی و سیاسی بوده است. امروز نیازمند فرودگاه‌های مجهز مخصوصاً در شهرهای بزرگ از جمله تهران هستیم و این می‌تواند توسعه حمل و نقل منطقه‌ای و جهانی را به همراه داشته باشد.

تعيين فرودگاه شاهرود به عنوان فرودگاه مجاز براي ورود و خروج کالا و مسافر

هيات وزيران به پيشنهاد کارگروه موضوع بصره (1) ماده (103) قانون امور گمرکي مصوب 1390 فرودگاه شاهرود را به عنوان فرودگاه مجاز براي ورود و خروج کالا و مسافر تعيين کرد. این مصوبه در اجرای تبصره (1) ماده (103) قانون امور گمرکی و ماده (4) آیین‎‏نامه ایجاد و مدیریت مبادی ورودی و خروجی کشور، موضوع ایجاد مرز هوایی فرودگاه شاهرود جهت ورود و خروج مسافر و کالا، در هفتاد و هفتمین جلسه کارگروه مرزهای مجاز کشور مورخ 8 /12 /1395 به تایید اعضای کارگروه رسید.

تاکيد وزير راه و شهرسازي بر تسريع اجراي پروژه ترمينال خارجي فرودگاه شيراز

مديرکل فرودگاه‎هاي استان فارس گفت: وزير راه و شهرسازي طي حضور خود در فرودگاه شيراز بر تسريع اجراي پروژه‎هاي اين فرودگاه بويژه ترمينال خارجي آن تاکيد کرد. محمد اسلامی که به دلیل بازدید از پروژه توسعه حرم شاهچراغ به شیراز سفر کرده بود، طی زمان حضور خود در فرودگاه جویای روند پروژه‎های در حال اجرای فرودگاه شیراز شد و بر تسریع اجرای آنها نتکید کرد.

صنعت هوانوردي نيازمند اختيارات بيشتري است/ شبکه پروازي کشور مي‌تواند سه برابر شود

رييس سازمان هواپيمايي کشوري با اشاره به اينکه صنعت هوانوردي براي عبور از شرايط ويژه‌اي که اکنون با آن روبرو شده، نيازمند اختيارات بيشتري است، گفت: نبايد اقدامات برخي همکاران سبب شود که از سوي مسئولان، خدشه‌اي به روند آزادسازي نرخ بليت هواپيما وارد شود. علی عابدزاده، رییس سازمان هواپیمایی کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی که در مراسم تجلیل و تکریم نخبگان و متخصصان صنعت هوانوردی سخن می‌گفت، ضمن تبریک روز جهانی هواپیمایی کشوری، گفت: در این روز یادی می کنیم از کسانی که در سالیان گذشته تلاش بسیاری برای صنعت هوانوردی کردند. نتیجه کار آن‌ها این است که صنعت امروز به دست ما رسیده است. امیدواریم خدا این معرفت را به ما بدهد که بتوانیم این صنعت را به خوبی تحویل جوانانی که قرار است آینده کشور را رقم بزنند، تحویل دهیم.

دانشکده صنعت هواپيمايي پابرجا خواهد ماند/ مه آبادي، پايهگذار بزرگترين تحول صنعت هواپيمايي يعني آزادسازي آن است

معاون وزير و رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در مراسم بزرگداشت روز دانشجو در دانشکده صنعت هواپيمايي، از تلاش اين سازمان براي حفظ دانشکده صنعت هواپيمايي خبر داد و گفت: به عقيده من بزرگترين تحولي که در صنعت هواپيمايي ايران به وجود آمده، تغيير ساختار اقتصادي حمل و نقل هوايي و خروج از شرايط تکليفي و آزادسازي آن است که مُبدع و مجري آن آقاي مه‎آبادي، رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران است. عابدزاده در ادامه تأکید کرد که سازمان هواپیمایی کشوری تمام تلاش خود را برای به‎روزرسانی حوزه‎های آموزشی، نظارتی، تولیدی و مقرراتی انجام داده است که در زمینه‎های ایمنی و نظارتی به مراحل پایانی نزدیک شده است.