پایانه بار هوایی اصفهان آماده بهره برداری شد 1397/09/11
سید عبدالوهاب سهل آبادی روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: کار ساخت و ساز این پایانه بار هوایی سه سال قبل در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان توسط اتحادیه تولید و صادرکنندگان میوه استان آغاز شد و اکنون در شرف بهره برداری است. 
وی با اشاره به اینکه عملیات ساخت ساختمان این پایانه بار هوایی از مدت ها قبل خاتمه یافته است ، اظهارداشت: برای راه اندازی آن نیازمند عقد قرارداد با شرکتی بودیم که ضمن داشتن مجوز حمل و نقل بار هوایی، از تجربه لازم در این زمینه برخوردار باشد. 
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان اضافه کرد: هفته گذشته توانستیم با همکاری مدیرکل فرودگاه بین المللی شهید بهشتی با یک شرکت حمل و بار هوایی مجرب که صادرات بار از فرودگاه بین المللی امام را برعهده دارد برای راه اندازی پایانه بار هوایی فرودگاه اصفهان به توافق برسیم. 
وی با بیان اینکه مسئولان شرکت یاد شده در هفته جاری برای عقد قرارداد نهایی به اصفهان سفر می کنند، تصریح کرد: امکانات و تجهیزات مورد نیاز پایانه بار هوایی فروگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان به جز دستگاه ایکس ری مهیا شده است و پس از عقد قرارداد، پیش بینی می شود تا پایان ماه جاری این پایانه بابرگزاری مراسمی به بهره برداری برسد. 
به گفته وی این پایانه بار هوایی در زمینی به مساحت بیش از 2 هزار متر مربع و با اعتبار بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان توسط اتحادیه تولید و صادرکنندگان میوه استان در فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان احداث شده است. 
سهل آبادی با اشاره به اینکه امکان صادرات 70 تُن کالا و بار از این پایانه در طول هفته وجود دارد، افزود: بهره برداری از پایانه بار هوایی فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان تاثیر بسزایی در تولیدات، صادرات و رونق اقتصادی استان دارد. 
قرارداد ساخت و تجهیز پایانه بار هوایی (کارگو ترمینال) فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان 28 تیر سال 95 بین اتاق بازرگانی اصفهان و پیمانکار منعقد شد. 
به گفته مسئولان اصفهان، ساخت کارگو ترمینال نمونه ای از سرمایه گذاری بخش خصوصی با همکاری بخش دولتی در فرودگاه اصفهان است و پروژه هایی از این دست می تواند علاوه بر توسعه فرودگاه اصفهان به فعالیت های اقتصادی استان و کشور کمک کند. 
براساس اعلام گمرک استان اصفهان در نیمه نخست امسال 923 قلم کالا به وزن 2 میلیون و 643 هزار تُن و به ارزش یک میلیارد و 103 میلیون دلار، به مقصد 95 کشور جهان از این استان صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزن 28 درصد و از حیث ارزش 48 درصد افزایش داشته است. /      
1397/09/11