راهکار شرکت‌های چینی برای مقابله با کرونا
یکی از راهکار ها این است که آن‌ها به مردم کمک می‌کنند که به کار ، مدرسه و زندگی عادی خود بازگردند؛
البته به صورت مجازی و دورکاری

شیوع ویروس کرونا، چین را به وضعیت دورکاری رساند. میلیون‌ها نفر از کارگران، حالا از ابزارهای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی مانند «دینگ‌تاک» از شرکت علی‌بابا، «وی‌چت» از شرکت تانست و «وی‌لینک» از شرکت هوآپوی برای همکاری آنلاین با محیط کار خود استفاده می‌کنند.  
این ابزارها امکانات جدیدی را در هفته‌های گذشته ایجاد کرده‌اند که شامل برگزاری کنفرانس ویدئویی، کنترل آنلاین سلامت و راه‌حل‌های مخصوص هر صنعت می‌شود.  
علاوه بر این، شرکت اینترنتی «بایت‌دنس» دسترسی رایگان به نسخه پولی یکی از برنامه‌های خود را به مدت سه‌ سال برای کسب‌وکارهای کوچک، سازمان‌های مردم‌نهاد، بیمارستان‌ها و نهادهای پزشکی امکان‌پذیر کرده است.  
مدارس و دانشگاه‌های چین به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا همچنان تعطیل هستند. برای به حداقل رساندن آسیب تعطیلی مدارس، برنامه‌هایی برای آموزش آنلاین دانش‌آموزان طراحی شده است. شبکه‌های اجتماعی وابسته به شرکت‌های علی‌بابا و تانسنت، امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین ایجاد کرده‌اند. این برنامه‌ها به معلمان و اساتید امکان برگزاری دوره‌های آنلاین و هدایت دانش‌آموزان و دانشجویان از خانه را می‌دهد.  
بسیاری از کسب‌وکارهای چین مانند رستوران‌ها با اجبار قانونی تعطیل شده‌اند. هلدینگ‌های بزرگی مانند علی‌بابا و جی‌دی، برای جلوگیری از بیکاری گسترده برنامه‌ای برای استخدام کوتاه‌مدت کارکنان بخش‌هایی که تعطیل شده‌اند، ایجاد کرده است
در این راستا شرکت یزدان سیر با توجه به نزدیک شدن به آخر سال و تمایل مردم به ارسال سوغات و شیرینی برای دوستان و آشنایان خود قبل از عید ، سرویس جدید خود را راه اندازی کرد.
در این سرویس برای ارسال سوغات هیچ نیازی به خارج شدن از منزل نیست.
با توجه به سوابق ارسال سال های گذشته فروشگاه های شیرینی و سوغات محبوب ( سوغات چارسوق ، شیرینی قصر ، حلواارده شابلی ، حلواارده گلفشان )شناسایی و هماهنگی های لازم جهت سفارش و خرید غیر حضوری با قیمت درب فروشگاه و بدون هیچ هزینه اضافی(جمع آوری رایگان) انجام شده ،

 
مراحل اجرای این سرویس به ترتیب زیر میباشد:
  1. ارسال پبام درخواست به شماره واتس اپ زیر
  2. دریافت برشور الکترونیکی محصولات
  3. مشاهده و بررسی محصولات
  4. ارسال نام محصولات + تعداد
  5. ارسال مشخصات گیرنده(نام،شماره و آدرس)
  6. دریافت پیش فاکتور
  7. کنترل نهایی پیش فاکتور
  8. پرداخت مبلغ سفارش از طریق درگاه اینترنتی
  9. و دریافت تاییدیه پرداخت از شرکت
بعد از پرداخت ، سفارش شما تهیه ، بسته بندی و به درب منزل، شرکت و... مقصد ارسال میشود.
توجه داشته باشید در این سرویس هیچ هزینه اضافی بابت تهیه سفارش نه از فرستنده و نه از گیرنده دریافت نمیشود.(این سرویس فقط تا نابودی ویروس کرونا ارائه میشود.)
 شما عزیزان میتوانید برای استفاده از این سرویس و یا اطلاعات بیشتر با شماره
👈واتس اپ 09140704236👉
در ارتباط باشید.

بهترین سلاح برای مقابله با شرایط بحرانی، خارج نشدن از چرخه منظم کاری ، حفظ جان و سلامتی و انجام دورکاری است.
بیایید با رعایت بهداشت فردی و عدم حضور در فضاهای عمومی غیرضروری به نابودی هرچه سریعتر این ویروس کمک کنیم.


#زندگی_جریان_دارد
یزدان سیر پست سریع و ایمن ، همراه همیشگی شما